O nas

Drodzy mieszkańcy Gminy Rzezawa!

Niniejszym 7 listopada 2019 roku oficjalnie rozpoczynamy działalność naszego serwisu internetowego pod nazwą „Echo Gminy Rzezawa”.

Naszą misją jest zainteresowanie się sprawami całej gminy Rzezawa, sprawami wsi: Borek, Bratucice, Buczków, Dąbrówka, Dębina, Jodłówka, Krzeczów, Łazy, Okulice, Ostrów Królewski. Oraz samej Rzezawy.

Zadacie pytanie: czym się konkretnie będzie zajmować Echo Gminy Rzezawa?
Sprawami jego mieszkańców, bieżącymi wydarzeniami, inwestycjami, wydatkowaniem pieniędzy publicznych, będziemy się przyglądać poczynaniom władz samorządowych. Słowem: tym, co istotne dla mieszkańców gminy. Jesteśmy przekonani, że publikowane przez nas treści spotkają się z Waszym zainteresowaniem, bowiem dostrzegamy w gminie Rzezawa zapotrzebowanie na aktywność niezależnych i rzetelnych mediów lokalnych.

Nie będziemy jednostronni. Chwilami będzie poważnie, ale ostrzegamy, że będzie też humorystycznie i satyrycznie. Wszyscy doskonale wiemy, że często najlepszym sposobem na wskazanie absurdów otaczającej nas rzeczywistości jest celny dowcip.
Lubimy znajdować świeże spojrzenia z dystansu. Nie znosimy pozoranctwa. Lubimy liczby i zestawienia statystyczne. Miłośnicy statystyk znajdą coś dla siebie.
Tak, jak to widać w naszej czołowej grafice, obiecujemy szczerość, wnikliwość i rzetelność. Bez propagandy.

W tym miejscu musimy uczciwie zadeklarować nasze dwie wielkie słabości.
Po pierwsze: uwielbiamy zadawać pytania.
Po drugie: jesteśmy bardzo uparci.
Dlatego zamierzamy uparcie zadawać pytania. Szczególnie tym, którzy zostali wybrani przez mieszkańców gminy do ich godnego reprezentowania.

Dołożymy starań, aby unikać prostego powielania komunikatów i ogłoszeń związanych z gminą – to nie jest nasza rola. Od tego są inni. Nasze publikacje będą miały głównie charakter komentarza, będziemy chcieli spojrzeć na sprawy gminy z innej perspektywy, niż to na przykład ukazują media samorządowe czy papierowy periodyk gminny.

Zapraszamy do śledzenia naszych publikacji przez tych wszystkich, którym nie jest obojętny los naszej gminy.
Gorąco zachęcamy Was do aktywności, do publikowania komentarzy.

Z niecierpliwością czekamy na wiadomości przesyłane od Was drogą e-mailową oraz poprzez facebookowy komunikator. Sygnalizujcie i wskazujcie swoje spostrzeżenia! W miarę możliwości pomożemy, bez zbędnej biurokracji.

Mamy świadomość, że tematów do poruszenia jest naprawdę sporo. Nie ma człowieka, który byłby w stanie samodzielnie przetworzyć ogromną różnorodność informacji w gminie zamieszkałej przez ponad 11 tysięcy osób. Dlatego uważamy, że bez Waszego wkładu serwis nie będzie działał dobrze. To również Wy będziecie kształtować nasze publikacje!

Nie bójcie się nas pytać i podsuwać nam pomysłów. Gwarantujemy anonimowość i poufność korespondencji. Dołożymy wszelkich starań, aby zdobyć Wasze zaufanie.

Pamiętajcie, że Echo Gminy Rzezawa jest i będzie dostępne pod łatwym do zapamiętania adresem internetowym rzezawa.eu

Zachęcamy do śledzenia publikacji na naszej stronie.

Z serdecznymi pozdrowieniami,
Redakcja serwisu internetowego
ECHO GMINY RZEZAWA
http://www.rzezawa.eu/
e-mail: redakcja@rzezawa.eu


(11 stycznia 2020 r.) AKTUALIZACJA: Od dziś nasze publikacje dostępne są nie tylko w mediach społecznościowych. Uruchamiamy samodzielną stronę internetową.


Politykę prywatności naszej strony internetowej można znaleźć pod adresem https://rzezawa.eu/polityka-prywatnosci/

Informujemy, że komentarze czytelników publikowane w serwisie nie muszą być zbieżne ze stanowiskiem Redakcji.